Systémy plastových okien a dverí aluplast

Program výrobkov aluplast

Pri Vašich oknách sa využívajú inovatívne technológie, ktorých výhody oceníte už čoskoro!

Program výrobkov aluplast:

  • Okenné systémy
  • Dverové systémy
  • Systémy vchodových dverí
  • Systémy posuvných dverí

energeto®

Najlepšie okno vo svojej triede.

energeto® je okno bez kovových tepelných mostov. Systém vykazuje vo všetkých verziách a stavebných hĺbkach pozoruhodné hodnoty tepelnej izolácie, čím aktívne priespieva k znižovaniu CO2, šetreniu nákladov na vykurovanie a tým vedie k ochrane životného prostredia. 

Oceľová výstuž je tepelnotechnickou slabinou konštrukcie systémov bežných okien. Pomocou technológií „bonding inside“ a „powerdur inside“ sa podarilo výrzne zlepšiť energetickú efektívnosť. 

Pre nás je to hrdý výsledok intenzívnej práce pri vývoji. Pre Vás vyššia kvalita bývania.

1. bonding inside: technológia lepenia – silné spoje

2. powerdur inside: prvé okno bez ocele - príjemná svetlosť a garantovaná udržateľnosť

3. safetec inside: ochrana proti vlámaniu pri Vašich oknách

4. foam inside: špičková tepelná izolácia

Čo je bonding inside ?
Zlepenie zasklenia s krídlom po celom jeho obvode zaručuje väčšiu tesnosť okien, zlepšenú tepelnú izoláciu ako aj vyššiu stabilitu okna.

Dlhotrvajúce pohodlie pri obsluhe
Pri zlepených oknách je krídlo pevne po celom obvode spojené s okennou tabuľou. Preto sa celá hmotnosť rovnomerne rozdelí na celé okenné krídlo.

Optimálna tepelná ochrana
Vaše nové okno nie je len stabilnejšie, ponúka Vám okrem toho lepšiu tepelnú ochranu: vďaka technológii bonding inside už nepotrebuje Váš okenný profil žiadnu oceľovú výstuž. Tým sa strácajú nevýhodné vlastnosti ocele a teplo zostáva tam, kde má: v dome. 

Výborná ochrana proti vlámaniu
Lepením sa vytvorí extra silné spojenie tabule a krídla po celom obvode: ten najlepší variant, ktorý bráni vybratiu sklenej tabule z profilu krídla a tým zároveň vzniká dôležitý predpoklad pre triedu odolnosti voči vlámaniu RC2.

Čo je powerdur inside ?
V spolupráci so spoločnosťou BASF bol vyvinutý špeciálnym skleným vláknom vystužený plast (powerdur), ktorý vo vnútri profilu slúži pre nevyhnutnú stabilitu a eliminuje tým potrebu ďaľšieho vystuženia oceľovou výstužou. S technológiou powerdur® namiesto ocele sa dosahujú oveľa lepšie tepelnoizolačné hodnoty, než s oceľou umiestnenou vo vnútri profilu.

Svetlo získané vďaka štíhlym krídlam
Pri rovnakej veľkosti okna dokáže systém energeto® dostať do miestnosti viac svetla a vďaka svojim štíhlym krídlam sa postará o elegantný vzhľad prednej časti okna.

Vynikajúca ekobilancia
Spoločnosť aluplast uspela aj v oblasti recyklácie: profily možno na 100% recyklovať. Vo vysoko modernom recyklačnom zariadení spločnosti aluplast možno granulovanú zmes z PVC a powerdur® presne od seba oddeliť a vrátiť do výrobného procesu – a to niekoľkokrát bez zníženia kvality materiálu.

Čo je safetec inside ?
Ako tretie tesnenie v okennom ráme slúži po obvode prebiehajúca stredový nos, ktorá slúži nielen na zlepšenie tepelnoizolačných vlastností, ale zároveň zabraňuje rýchlemu vypáčeniu krídla.

Čo je foam inside ?
Inovatívna technológia foam inside prináša vynikajúce hodnoty tepelnej izolácie! Pritom sa centrálne komory okenného rámu a krídel po zváraní úplne vyplnia polyuretánovou penou, čo je overený izolant z priemyslu, ktorý spoločnosť aluplast úspešne použila v okennej technike.

Takto dosahujú okná vyplnené penou rekordné izolačné hodnoty až do 0,60 W/m2K a nechránia tak len Vašu peňaženku, ale aj konečné zdroje ako je vykurovací olej a plyn.

Denné svetlo pre vyššiu kvalitu života

Je dokázané, že náš organizmus potrebuje denné svetlo. Ak svieti slnko, ide všetko lepšie. Medzitým sa zistilo, že umelé svetlo nedokáže prirodzené denné svetlo v žiadnom prípade nahradiť. O to dôležitejšie sú veľké okenné otvory. Plánujete stavbu domu alebo rekonštrukciu? Zamyslite nad veľkosťou okien. Vaše zdravie sa Vám poďakuje.