Segmentové (sekčné) garážové brány UniPro

Garážová brána UniPro

Garážová brána UniPro od WISNIOWSKI

Segmentová garážová brána UniPro od WISNIOWSKI symbolizuje ticho a teplo v garáži. Brána predstavuje najkomfortnejšie riešenie pre Vašu garáž. Naše segmentové brány majú súčiniteľ „U“ zrovnateľný so súčiniteľom prestupu tepla, aké majú viackomorové okná používané v stavebníctve u nízko energetických stavieb. Tak nízke hodnoty sme schopní dosiahnuť vďaka panelom vlastnej konštrukcie vyplnených polyuretánovou penou a špeciálnym tesniacim systémom.

Charakteristika sekčnej garážovej brány UniPro od WISNIOWSKI:

 • 40mm panel vyplnených bezfreónovou polyuretánovou penou
 • konštrukcia z oceľových pozinkovaných prvkov
 • tesnenie po celom obvode
 • v dolnom paneli je namontovane tesnenie priliehajúce k podlahe
 • v hornom paneli je tesnenie priliehajúce k prekladu alebo tesnenie priamo na preklade
 • brána je k dispozícii v ručnej verzii alebo automatickej verzii s pohonom a možnosťou získania 5 ročnej záruky WISNIOWSKI
 • integrované zabezpečenie v prípade prasknutia skrutnej pružiny
 • poistka – keď brána narazí na prekážku, preruší sa chod a následne vráti späť do vrchnej polohy
 • voliteľné fotobunky umožňujú zastavenie brány v prípade že sa v priestore brány nachádza prekážka
 • bezdrôtové bezpečnostný senzor /v prípade verzie z prechodovými dverami/

Čo takto brána v krásnom červenom odtieni napr. RAL3000 ? Pre nás a spoločnosť WISNIOWSKI žiadny problém.

Funkčnosť s bezpečnosť

 1. Špeciálne profilované panely – (vnútorné, vonkajšie) zabraňujú priškripnutiu prstov v mieste ich spojenia aj v miestach montáže závesov a vstupných dverí.
 2. Zabezpečenie pri prasknutí lanka – chráni pred pádom krídla brány pri poškodení ťažného lanka.
 3. Integrované zabezpečenie – v prípade prasnutia skrutnej pružiny zaistí bránu pred jej pádom a tým ju maximálne zabezpečuje.
 4. Pevná konštrukcia – jedinečný proces tvarovania plechov je predpoklad skvelej pevnosti a odolnosti garážovej brány.
 5. Poistka proti nárazu – v situácii, kedy brána narazí na prekážku, preruší sa jej chod a následne pohon garážovej brány zaháji chod späť.
 6. Fotobunky – umožňujú zastavenie brány a spätný chod bránového krídla v prípade, že sa v dráhe krídla nachádza prekážka. (fotobunky sú voliteľným doplnkom brány)

Dizajn panelu

V celom sortimente sekčných garážových brán dôsledne uplatňujeme rovnaké konštrukčné princípy. Pevná a odolná konštrukcia zaisťuje, že brána odolá aj tým najextrémnejším podmienkam na pracovné prostredie. Špeciálne riešenia, ako napríklad originálny 40mm panel, v ktorom používame 5-vrstvový systém ohýbania plechu zaisťuje stabilné upevnenie prvkov. V hornej časti je namontované listové tesnenie. Vnútorná strana panelu je lakovaná vo farbe podobnej RAL 9002. Súčiniteľ prestupu tepla panelu Up=0,48W/m2.

Tepelná izolácia

Oceľové panely sú vyrobené z pozinkovaného plechu, plnené bezfreónovou tvrdenou polyuretánovou penou. Panely sú obojstranne potiahnuté vrstvou polyesterovej farby. V dôsledku toho získavajú veľmi dobré akustické  a tepelnoizolačné vlastnosti. Každá brána má systém pružných a odolných tesnení po obvode a medzi panelmi, čo výrazne zvyšuje izoláciu celej brány.

40mm-panel-unipro-garazova-brana

Presklenie pre garážové brány UniPro

Hliníkový panel bez prerušeného tepelného mosta s prehľadným akrylovým sklom bez predelov. V krídle brány je možné použiť maximálne jeden presklený panelom VISUAL. Dostupný je pre brány do rozmeru šírky So – 3000 [mm]. Presklený panel VISUAL nie je možné kombinovať s prechodovými dverami.

Presklený panel VISUAL

V garážovej bráne UniPro je možné použiť presklenie s hliníkovým panelom bez prerušeného tepelného mosta alebo s prerušeným tepelným mostom pre brány do šírky So <5250 [mm]. V paneli je použité dvojité akrylové sklo – hrúbka presklenia je 21mm. Bránu je možné vybaviť jedným preskleným panelom.

Presklený hliníkový panel

Garážový pohon METRO io od WISNIOWSKI

Metro SMART io je pohon novej generácie. Harmonické spojenie výkonu, krásy a spoľahlivosti, navrhnutý v súlade s vymoženosťami najmodernejších technológií. Vznikol vďaka spolupráci značiek WISNIOWSKI a Somfy – svetového lídra v oblasti automatiky a riešení inteligentného ovládania domácich zariadení. Metro SMART io má výnimočné technické parametre uzavreté v tele navrhnutého v dizajnových štandardoch značky WISNIOWSKI. Je dodávaný v dvoch výkonových konfiguráciách rovnako ako pohon METRO io 800N alebo 1000N.

Diaľkové ovládanie

Vysielač PULSAR io umožňuje diaľkové ovládanie garážovej brány a naprogramovanie až 4 rôznych zariadení. Je vyrobený veľmi odolných materiálov, čo mu zaručuje vysokú životnosť a dlhodobú spoľahlivosť zariadenia.

Špecifikácia a základné vlastnosti pohonu METRO io 800/1000

Pohon METRO io 800 alebo jeho silnejšia verzia METRO io 1000 sa vyznačujú niekoľkými vlastnosťami, ktoré z neho robia moderný pohon pre segmentové brány.

 • JEDNODUCHÉ PROGRAMOVANIE  – LCD displej a možnosť konfigurácie mnohých parametrov
 • SYSTÉM OPTICKEJ OCHRANY – systém zaisťuje optimálnu ochranu v prípade, že sa v mieste pohybu bránového krídla objaví prekážka.
 • AMPÉROMETRICKÁ DETEKCIA PREKÁŽOK – ochrana proti preťaženiu v situácii styku spodnej hrany krídla s prekážkou zastaví bránové krídlo a následne ho vráti pohybom nahor do otvorenej pozície.
 • KOLAJNICA S TICHÝM OZUBENÝM REMEŇOM – zaisťuje tichú a plynulú prevádzku, čo je mimoriadne dôležité v spojení priestorov garáže a obytných priestorov.
 • RÁDIOVÉ SPOJENÍ RTS – Pohodlné ovládanie diaľkovým ovládaním s možnosťou ovládania ďalších 3 zariadení.
 • AKUMULÁTOR PRE NOUZOVÉ NAPÁJÁJANIE – umožňuje otvorenie a zatvorenie brány v prípade výpadku napájania.
 • VSTAVANÉ SIGNALIZAČNÉ SVIETIDLO – osvetlí priestor garáže po aktivácií pohonu.
 • MECHANICKÁ BLOKÁCIA PROTI VNIKNUTIU – blokuje bránové krídlo v zatvorenej polohe a zabraňuje neautorizovanému otvoreniu garážovej brány.
 • MOŽNOSŤ PRIPOJENIA DODATOČNÉHO OSVETLENIA, napríklad osvetlenie vjazdu garáže.
 • MOŽNOSŤ OVLÁDANIA Z EXTERNÉHO ZARIADENIA ako inteligentný dom, alarm alebo externé tlačidlo.

Vedeli ste, že k sekčnej bráne od WISNIOWSKI s pohonom METRO môžete získať až 5 ročnú záruku výrobcu? 

Záruka
EXTENDED CARE umožňuje predĺžiť štandardnú záruku na kompletní výrobok: automatická sekčná brána v továrenskej konfigurácií s pohonom METRO io (záruka do 5 rokov) alebo MOTO (záruka do 3 rokov). Jedná sa o revolučné riešenie, ktoré zabezpečuje pohodlnejšie používanie výrobku značky WISNIOWSKI.

Výhody pre užívateľa:

 • 5 ročná záruka od výrobcu, firmy WISNIOWSKI
 • záruka na kompletný výrobok ako je sekčná garážová brána
 • odborná starostlivosť obchodného partnera
 • zvýšenie bezpečnosti pri používaní zariadenia
 • pravidelná kontrola zariadenia (vyžadované sú 2 technické prehliadky)

Obchodný partner je povinný zaregistrovať prehliadku v počítačovom systéme výrobcu.

Ak sa chcete o nás a našich montážach dozvedieť viac, jednoducho nám zavolajte, napíšte alebo nám zanechajte správu na: