Siete proti hmyzu

Siete proti hmyzu

Siete, sieťky proti hmyzu

Situáciu v letných mesiacoch, kedy Vám život v domácnosti strpčuje otravný hmyz, si snáď nemusíme ani predstavovať. Zabezpečiť si pohodlie domova bez otravného hmyzu je veľmi jednoduché. Na okná a dvere, ktoré najčastejšie používate na vetranie bytu alebo domu, odporúčame namontovať siete proti hmyzu.

V našej ponuke nájdete všetky typy klasických pevných sietí, ktoré sú najžiadanejšími a inštalujú sa zvyčajne len na okná. Ponuku potom dopĺňajú dverové siete a siete pre HST portály pokiaľ potrebujete v letných mesiacov intenzívne vetrať alebo si prevzdušniť priestor otvorením HST portálu, máme riešenia aj pre extra veľké presklenia a rozmerov so šírkou siete až do 6,6m.

Zameranie sietí proti hmyzu a výber vhodného riešenia

Presné zameranie sietí proti hmyzu odporúčame ponechať na našich vyškolených pracovníkov. Výhodou pri objednávke je nielen samotné zameranie otvorov, ale aj poradenstvo z výberom vhodného typu a riešenia sietí proti hmyzu.

Pevné okenné sieťky proti hmyzu

Existuje niekoľko základných typov pevných sietí proti hmyzu, ktoré sa funkčne ale vôbec nelíšia a plnia rovnakú funkciu. Pomocou sieťoviny vytvoria pevnú nepreniknuteľnú zábranu a ochranu Vášho priestoru pred hmyzom. V prípade záujmu o siete proti hmyzu náš technik na základe typu okna, rozmeru, farby a spôsobu uchytenia navrhne najvhodnejší typ pre dané okno.

Výhody pevnej okennej siete:

 • Integrované štetinové tesnenie 8mm po celom okraji.
 • Otočné držiaky pre uchytenie siete na rám okna a jednoduchú demontáž siete.
 • Možnosť namontovať špeciálnu sieťovinu vhodnú pre alergikov.
 • Hliníkový rám zaisťujúci dlhotrvajúcu životnosť.
 • PET sieťovina, vhodná pre použitie v domácnosti s domácimi miláčikmi.
 • Rozmer max. 1500mm na šírku a 1800mm na výšku.
 • Rôzne typy farebného prevedenia v nástreku RAL a drevodekory

Rolovacie okenné dverové siete proti hmyzu

Okenná rolovacia sieť pracuje na princípe navíjania sieťoviny do horného úložného boxu. Po stranách je sieťovina vedená bočnými lištami tak, aby bola zabezpečená maximálna možná ochrana proti hmyzu. Po stiahnutí sieťoviny je jej poloha zafixovaná v roztiahnutej polohe v spodnej lište. Rolovacie siete proti hmyzu sa montujú priamo na rám okna priskrutkovaním do rámu okna. Rolovacia sieť proti hmyzu je ideálna všade tam, kde potrebujete zároveň chrániť priestor proti hmyzu, ale nie je možné pevné osadenie sietí, napríklad pre častý prechod alebo vykladanie predmetov, polievanie kvetov na okne a podobne.

Výhody rolovacej siete proti hmyzu:

 • Možnosť vyrobenia rozmeru až 1600mm do šírky a 2400mm na výšku.
 • Veľmi jednoduchá možnosť stiahnutia siete.
 • Sieť vyrobená z pevných hliníkových profilov 27x42mm a štetinovým tesnením.
 • Výborné možnosti farebného zladenia z oknami a dverami RAL odtiene a drevodekory: Zlatý dub, Tmavý dub, Mahagón a Tmavý orech.

Plisé siete pre HST portály a veľké presklenia

Dverové siete typu Plisé sú najvhodnejším riešením pre ochranu veľkých otváraných plôch. Vyznačujú sa pevnou hliníkovou konštrukciou, lanovým bezúdržbovým vodiacim systémom, pomocou ktorého sa sieť pohybuje v kotviacom ráme. Rám Plisé siete môže byť osadený priamo na rám dverí alebo je možne ho presadiť a montovať v otvore pred dverami alebo HST portálom. Nakoľko sa siete proti hmyzu Plisé sťahujú a znova rozťahujú na požadovaný rozmer, sieťovina je pre tento typ skladaná a tvorí zároveň zaujímavý dizajnový prvok. Zároveň pri skladanej sieťovine nedochádza pri veľkých plochách  sietí k zvlneniu sieťoviny.
Plisé dverová sieť môže byť vyrobená ako jednokrídlová so sťahovaním do jednej strany alebo ako dvojkrídlová.

Výhody dverovej siete Plisé:

 • Vhodné pre extra veľké prechodové otvory. Dverovú sieť Plisé je možné vyrobiť v rozmere min. 1900 – max. 2700mm na výšku a 4000mm na šírku.
 • Farebné prevedenie drevodekor Zlatý dub alebo Orech, nástrek do odtieňov RAL.
 • Bezbariérové riešenie prahu. Spodný nalepovací hliníkový profil s výškou iba 6mm.
 • Úspora miesta. Rám o šírke iba 49x22mm.
 • Na požiadanie je možné bezbariérové riešenie vymeniť na za celorám 49x22mm.

Oprava sietí proti hmyzu

Často sa stretávame s otázkou, či je možné siete proti hmyzu opraviť. Áno, v prípade že je sieťovina na nami predávaných sieťach poškodená je možné vymeniť samostatne iba sieťovinu. Pokiaľ je z nejakého dôvodu poškodený rám siete odporúčame vzhľadom na nerentabilitu opravy zakúpenie novej siete.