Priemyselné brány PRESTO 50 WISNIOWSKI

Priemyselná brána PRESTO 50

Priemyselné brány WISNIOWSKI PRESTO 50

DVOJKRÍDLOVÁ PRIEMYSELNÁ BRÁNA PRESTO 50

Konštrukcia brány je zhotovená z oceľových, jednokomorových profilov bez prerušeného tepelného mostu zo systému Forster Presto. Výplňou krídel sú sekčné panely z oceľového plechu hrúbky 40 [mm]. S ohľadom na použitú antikoróznu ochranu môže byť brána používaná podľa určenia v prostredí s triedou korozivity C1, C2, C3 podľa PN-EN ISO 12944-2 a PN-EN ISO 14713.

Charakteristika dvojkrídlovej brány PRESTO 50

 • Oceľový systém Forster Presto – profily bez prerušeného tepelného mostu hrúbky 1,5 mm.
 • Výplň krídla je z panelov 40 mm zo zinkovaného plechu s obojstranným lakovaním polyesterovými lakmi a výplňou z polyuretánovej peny.
 • Brána je vybavená zváranými oceľovými závesmi s ložiskami (bez možnosti nastavenia).
 • Brána má po celom obvode dorazové tesnenie. Medzi panelmi je umiestnené medzipanelové tesnenie.
 • Montáž zárubne je možná v a pred stavebným otvorom.
 • Maximálne rozmery brány šírka x výška 4000 x 4000 mm.
 • Štandardné farby: RAL 7016, RAL 9002, RAL 9005, RAL 9016. Neštandardné farby: Iná farba RAL, farba RAL matná štruktúra a farby z kolekcie Home Inclusive 2.0, špeciálne farby (panely s povrchovou úpravou).
 • Vodotesnosť trieda 2
 • Odolnosť proti zaťaženiu vetrom trieda 2
 • Prievzdušnosť 4

 

Bezpečnosť

Jednoduchá montáž

Funkčnosť

Bezpečnostné systémy zaisťujú minimalizáciu všetkých známok nebezpečia. Bez ohľadu na spôsob ovládania je brána WISNIOWSKI schopná zaistiť pohodlie a bezpečie. Naše výrobky sú plne v súlade s normou PN-EN 13241-1.

Ľahká a jednoduchá montáž otváracej brány v stavebnom otvore a pred ním znamená úsporu času a peňazí. Brána neobsahuje žiadne pohyblivé mechanické prvky ani elektroniku a to jej zabezpečí spolu s použitím kvalitných materiálov veľmi dlhú životnosť.

Toto tradičné riešenie z hľadiska funkčnosti vo veľmi estetickom spracovaní sa určite osvedčí všade tam, kde podmienky zástavby neumožňujú montáž sekčných alebo roletových brán.

Funkčnosť a bezpečnosť

Brána má ručné otváranie, otvára sa do exteriéru. Štandardne sú vybavené zárubne pre montáž v stavebnom otvore a dve symetrické krídla. Krídla sú vyplnené sekčným panelom 40 [mm], výplňou je polyuretánová pena.

 1. Zárubňa – jednokomorové oceľové profily bez prerušeného tepelného mostu systému Forster Presto. Zárubňa a krídlo brány sú vyrobené z profilov hrúbky 1,5 mm. Profily sú zvárané.
 2. Zatváranie – aktívne krídlo má štandardne jednobodové zatváranie – zapustený zámok pre So ≤ 2500 a Ho ≤ 2500 mm. Na bránu s So ≥ 2500 alebo Ho ≥ 2500 mm je možné na prianie zákazníka namontovať prídavnú hornú blokádu. Pasívne krídlo má dvojbodovú blokádu (hore a dole), ktorá je ovládaná otočnou pákou.
 3. Závesy – brána je vybavená zváranými závesmi s ložiskami (bez možnosti nastavenia). Privarenie závesov k zárubni je stabilné, zamedzuje klesanie krídel a potrebe ich nastaveniu.
 4. Tesnenie – brána má celoobvodové dorazové tesnenie. Tesnenie je na vonkajšej strane krídla, čo zaisťuje potrebnú tesnosť a znižuje hluk pri zatváraní. Medzi panelmi je umiestnené medzipanelové tesnenie.
 5. Príslušenstvo a dodávka – zárubňa je v celom rozsahu rozmeru šrobovaná a dodávaná v dvoch kusoch + prah. Zárubňa má otvory, ktoré slúžia k jej priamej montáži pomocou hmoždiniek/kotiev.
 6. Farby – všetky oceľové diely sú práškovo lakované. Príprava oceľových povrchov pred lakovaním je prevedená tryskaním. Povrch je lakovaný dvakrát: základnou a následne dekoratívnou vrstvou. Rám krídla, zárubňa a lamelová výplň sú lakované z oboch strán rovnakou farbou. Výplň brány je zo sekčných panelov s bielou farbou vnútri približne RAL 9002 (okrem spojov jednotlivých panelov).
 7. Výplň krídla – panely z pozinkovaného oceľového plechu hrúbky 40 mm, s obojstranným lakom polyesterovými farbami, výplň z PU peny s vysokou hustotou g = 42 kg/m3 bez HCFC.
 8. Ochranná fólia – pre účely dopravy je krídlo obalené ochrannou fóliou (ochrana proti zašpineniu).
 9. Štruktúra panelu: Woodgrain – imitácia letokruhu, Smoothgrain – hladká štruktúra s mikroprelismi, Sandgrain – štruktúra jemnozrnného piesku, Silkline – hladká štruktúra.

Pri bránach PRESTO 50 dôsledne používame rovnaké zásady navrhovania. Vďaka tomu poskytuje pevná a odolná konštrukcia istotu, že brána odolá aj tie najextrémnejšie požiadavky a prevádzkové podmienky. Krídlo je vyplnené oceľovým panelom 40 mm zatepleným polyuretánovou penou. Na vnútornej a vonkajšej strane je štruktúra panelu rovnaká ako u sekčných brán MakroPro 2.0. Panel má v interiéri bielu farbu podobnú RAL 9002 (okrem miesta spojenia jednotlivých panelov). V hornej časti je namontované jazýčkové tesnenie.