Pohony pre brány

Pohony pre brány

Pohony pre garážové brány

Pohon SPIDO 600, novinku od značky NICE, namontujete bez nutnosti koncových dorazov, v sade 2x diaľkové ovládanie a tichá remeňová vodiaca lišta.

Naša spoločnosť je autorizovaným predajcom a montážnym partnerom pre značky NICE, KEY a WISNIOWSKI (pohony METRO a MOTO powered by Somfy). Preto Vám vždy garantujeme odborné poradenstvo, rýchlu a bezpróblémovú montáž.

V prípade, že už váš pohon pre bránu nefunguje správne, chcete zvýšiť rýchlosť otvárania brány je načase modernizovať. Montujeme pohony pre garážové brány ktoré sami používane a sme teda pripravený ponúknuť kvalitný produkt a nastaviť tak aby spĺňal všetky naše požiadavky.

Existujúce brány vieme pre zákazníka doplniť o nový pohon, či už ako servisný úkon, modernizáciu v rámci Smart riešení domácnosti alebo rozšírenia ručnej verzie brány o pohon.

 

Pohony NICE pre posuvné brány

Pohony ktoré naším zákazníkom odporúčame a montujeme máme vždy overené a prinášame tak výhody ktoré vsebe spajajú dlhoročné skúsenosti s montážou, kvalitu značiek NICE, KEY a WISNOWSKI za férovú cenu.

Ako si správne vybrať posuvný pohon. Pri výbere je rozhodujúcim parametrom veľkosť a váha brány. Ďalším rozhodujúcim parapetrom je použitá riadiaca jednotka pohonu. U nás (v našom obchode zaparkovane.sk) najdete všetky typy pohonov, vhodného príslušenstva a doplnkov ako hrebene, fotobunky, majáky potrebných k bezpečnej a funkčnej montáži.

Pohon ROBO600 pre posuvnú bránu do 600kg.

Novinka od NICE pre domácnosti v sebe ukrýva technológie a ponecháva si moderný dizajn. Je vyrobený z prihliadnutím na ekológiu a používa recyklované plasty(75%).

Obsahuje riadiacu jednotku s integorvaným prijímacom a možnosť pripojenia externých modulov pre WIFI ovládanie.Nová upevňovacia doska vám umožní rýchlo nahradiť existujúcu inštaláciu Nice

Ako a podľa čoho si motor vybrať?

Vysokorýchlostný pohon ROBUS500 HI-SPEED skráti čas otvorenia až o 1/3 a je stavaný pre intenzívnu prevádzku. Systém BlueBUS umožňuje zapojenia medzi riadiacou jednotkou a až 15 ovládacími, bezpečnostnými či signalizačnými zariadeniami, a to len prostredníctvom dvoch vodičov.  

jednoduchšie pohony NICE s 230v a 24V motorom:

 • zákaldné nastavenie parapetrov
 • funkcia otvorenia/zatvorenia, maják, fotobunky
 • integrované riadiace jednotky
 • mechanické dorazy a spínače

profi posuvné pohony NICE s 24V motormi:

 • plynulá regulácia sily a výkonu
 • fukcia čiasotčného otvorenia
 • synchronizácia viacerých pohonov
 • možnosť viacerých párov fotobuniek, vyššia bezpečnosť
 • WIFI ovládanie
 • obojsmerné diaľkové ovládače, inforacia o otorení alebo zatvorení na diaľkovom ovládači
 • dosah pre diaľkové ovládanie až 1km
 • elektronické koncové spínače

Hi-speed, vysokorýchlostné pohony NICE

 • zahŕňajú v sebe všetky vlastnosti a možnosti profi pohonov
 • zvýšenú rýchlosť otvárania a zatvárania brány

Radi Vám s výberom vhodného pohonu pomôžeme, kontaktujte nás.

Krídlové pohony pre brány

Krídlové pohony sú využívné pri jednokrídlových alebo dvojkrídlových bránach na pántoch otváraných prevažne v smere na pozemok. Poznáme nieľko typov krídlových pohonov:

trubkové – časť pohonu sa pri chode vysúva a sťahuje
pákové – otočný pákový mechanizmus pohybuje krídlom brány
šnekové, závitové – bežec sa pohybuje  po závitovej tyči v tele pohonu

Rovnako ako pri posuvných pohonoch určuje vlastosti namontovanej zostavy kombinácia riadiacej jednotky a zvoleného pohonu. Náš zákazník ma na výber z verzie pohonov s 24V alebo 230v napájaním a doplenenia o riadiacu jednotku s integrovaným prijímačom alebo si može vhodný prijímač zvoliť. Ponúkame pre vybrané modely riadiacich jednotiek prijímače a diaľkové ovládanie s dosahom až 1km. 

>HI-SPEED TITAN – rýchly elektromechanický pohon pre krídlovú bránu do 3,7m, pohon pre vonkajšiu montáž – jednokrídlová brána, pohon s napájaním 24 Vdc a magnetickým enkóderom.

Viac informácií o pohonoch, ich vlastnostiach a vhodnom príslušenstve získate v našom obchode www.zaparkovane.sk alebo nás kontaktujte.

Trubkový krídlový pohon TOO3000 predstavuje klasiku medzi krídlovými pohonmi. Jeho motory sú napájané 230V, k pohonom sa dodáva riadiaca jednotka umožňujúca zvoliť si typ rádiového prijímača a pripojenie reléových fotobuniek. Taktiež umožnňuje zpojenie GSM alebo WIFI modulu pre ovládanie brány a ovládanie brány tlačítkom lokálne.

MC800 – riadaica jednotka pre 230V pohony NICE
OXIBD – interný prijímač Era One BiDi pracuje s novými rádiovými modulmi OXI BiDi, vďaka ktorým môže nielen posielať príkazy do ovládačov, ale tiež prijímať spätnú väzbu. Po stlačení tlačidla na otvorenie alebo zatvorenie brány na diaľkovom ovládači sa rozsvieti zelená LED dióda v rohu diaľkového ovládača, čo potvrdzuje, že príkaz bol správne prijatý automatizáciou brány. Po stlačení tlačidla „i“ sa zase rozsvieti zelená LED,ak je brána otvorená, červená, ak je zatvorená, alebo oranžová, ak je brána čiastočne otvorená alebo sa pohybuje. Je ale spätne kompatibilný s diaľkovými ovládačmi série FLO. (napr. diaľkový ovládač FLO2RE)

Ak sa chcete o nás a našich montážach dozvedieť sa viac jednoducho nám zavolajte, napíšte alebo nám zanechajte správu na: