Garážová brána UniTherm

Garážová brána UniTherm

Garážová brána UniTherm od WISNIOWSKI

Segmentová garážová brána UniTherm od WISNIOWSKI spĺňa prísne požiadavky na normy pre odolnosť proti vetru, prenikaniu vody a priepustnosti vzduchu. 

Účinná tepelná izolácia
Garážová brána UniTherm vznikla pre potreby nízkoenergetických stavieb. Využíva vlastnosti panelu INNOVO s hrúbkou 60mm a jeho systém tesnení. To znamená vyššiu úsporu nákladov na energie v domácnosti , pretože boli eliminované tepelné straty na plášti garážovej brány. Koeficient tepelného prestupu panelu je 0,33 W/m.<k, čo sa prejavuje na celkovej telenej izolácii garážovej brány.

Pevná konštrukcia
Sekčná garážová brána UniTherm je určená k montáži za 
otvor, otvára sa zvisle hore a na príjazdovej ceste tak nezaberá žiadne miesto. Pokiaľ sa rozhodnete pre sekčnú bránu UniTherm, budete môcť maximálne využiť miesto pre garážou aj vo vnútri garáže. Nosná konštrukcia a vodiace lišty sú vyrobené z oceľových pozinkovaných prvkov. Vďaka veľkému počtu ochranných prvkov je garážová brána od WISNIOWSKI bezpečná v každej fáze otvárania a zatvárania, bez ohľadu na to či je brána v automatickej alebo ručnej verzii. Brány s veľkým rozmerom sú navyše vybavené špeciálne tvarovanou výstuhou aby sa zaručila tuhosť celej konštrukcie.

 

Dodatočné tesnenie
V štandarde je garážová brána UniTherm vybavená obvodovým tesnením s dvoma lištami. Existuje ale aj možnosť vybaviť bránu dodatočným tepelným tesnením, ktoré izoluje kovové prvky konštrukcie od povrchu steny. Ideálne v kombinácii s pohľadovým tesnením, ktoré zaisťuje estetické prevedenie okrajov namontovane brány a vypĺňa priestor medzi zateplením a povrchom brány.

Kombináciou týchto požiadaviek sa podarilo vytvoriť garážovú bránu ktorá zaručí dlhú životnosť a zachovanie estetických vlastností počas dlhých rokov. Životnosť 20000 cyklov, zabezpečí takmer 14 rokov činnosti, pri použití brány 2x denne/4cykly.

 

Unikátny panel INNOVO 60mm

Konštrukcia panelu INNOVO o hrúbke 60 mm umožňuje dosiahnutie skvelých parametrov tepelného prestupu. Predstavuje dokonalý základ pre stavbu plášťa domu. Špeciálny systém riešenia ako je päťvrstevné ohýbanie plechu, zaručuje stabilnú konštrukciu a vynikajúce upevnenie dielov garážovej brány.

 60mm panel a jeho vlastnosti:

 1. Vnútorný elastický kryt v miestach spojenia panelov
 2. Hliníkové profily upevňujúce kryt
 3. 5 vrstiev plechu
 4. Tesnenie medzi panelmi
 5. Skrytý záves
 6. polyuretánová pena

Prečo WISNIOWSKI?

Už tri dekády pracujeme v duchu myšlienky zakladateľa značky WISNIOWSKI – Andrzeja Wiśniowskiego, ktorý si dal za cieľ vytváranie inovatívnych výrobkov, ktoré budú reagovať na všetky požiadavky zákazníkov. Chceme, aby bol Váš dom bezpečný a pohodlný. Čerpáme z viac ako 30 ročnej skúsenosti s výrobou brán, okien, dverí a oplotenia, aby sme ponúkali našim zákazníkom tie najkvalitnejšie výrobky. Vieme, čo potrebuje moderný dom a aké výzvy stoja pred jeho obyvateľmi. Aktuálne vyrábame na ploche 270 000 m2 tisíce brán, okien, dverí a oplotenia denne. Zároveň sme schopní vyhovieť individuálnym požiadavkám našich zákazníkov. Každý z nás má iné potreby a očakávania, preto v procese tvorby našich výrobkov počúvame predovšetkým vás.

Systémy, ktoré tvoria bezpečnú garážovú bránu na sebe navzájom závisia a spolupracujú s jednotlivými dielmi konštrukcie. 

Garážový pohon METRO od WISNIOWSKI

Metro SMART io je pohon novej generácie. Harmonické spojenie výkonu, krásy a spoľahlivosti, navrhnutý v súlade s vymoženosťami najmodernejších technológií. Vznikol vďaka spolupráci značiek WISNIOWSKI a Somfy – svetového lídra v oblasti automatiky a riešení inteligentného ovládania domácich zariadení. Metro SMART io má výnimočné technické parametre uzavreté v tele navrhnutého v dizajnových štandardoch značky WISNIOWSKI. Je dodávaný v dvoch výkonových konfiguráciách rovnako ako pohon METRO 800N alebo 1000N.

Rozdiel pohonov METRO SMART io a METRO
Pohon METRO SMART io využíva technológiu pohodlné ovládanie brány pomocou aplikácie mobilného telefónu.

Diaľkové ovládanie

Vysielač PULSTAR umožňuje diaľkové ovládanie garážovej brány a naprogramovanie až 4 rôznych zariadení. Je vyrobený veľmi odolných materiálov, čo mu zaručuje vysokú životnosť a dlhodobú spoľahlivosť zariadenia.

Špecifikácia a základné vlastnosti pohonu METRO 800/1000

Pohon METRO 800 alebo jeho silnejšia verzia METRO 1000 sa vyznačujú niekoľkými vlastnosťami ktoré z neho robia moderný pohon pre segmentové brány.

 • JEDNODUCHÉ PROGRAMOVANIE  – LCD displej a možnosť konfigurácie mnohých parametrov
 • SYSTÉM OPTICKEJ OCHRANY – systém zaisťuje optimálnu ochranu v prípade, že sa v mieste pohybu bránového krídla objaví prekážka.
 • AMPÉROMETRICKÁ DETEKCIA PREKÁŽOK – ochrana proti preťaženiu v situácii styku spodnej hrany krídla s prekážkou zastaví bránové krídlo a následne ho vráti pohybom nahor do otvorenej pozície.
 • KOLEJNICA S TICHÝM OZUBENÝM REMEŇOM – zaisťuje tichú a plynulú prevádzku, čo je mimoriadne dôležité v spojení priestorov garáže a obytných priestorov.
 • RÁDIOVÉ SPOJENÍ RTS – Pohodlné ovládanie diaľkovým ovládaním s možnosťou ovládania ďalších 3 zariadení
 • AKUMULÁTOR PRE NOUZOVÉ NAPÁJÁJANIE – umožňuje otvorenie a zatvorenie brány v prípade výpadku napájania.
 • VSTAVANÉ SIGNALIZAČNÉ SVIETIDLO – osvetlí priestor garáže po aktivácií pohonu
 • MECHANICKÁ BLOKÁCIA PROTI VNIKNUTIU – blokuje bránové krídlo u zatvorenej polohe a zabraňuje neautorizovanému otvoreniu garážových brány.
 • MOŽNOST PRIPOJENIA DODATOČNÉHO OSVETLENIA, NAPRÍKLAD OSVETLENIE VJAZDU GARÁŽE.
 • MOŽNOSŤ OVLDÁDANIA Z EXTERNÉHO ZARIADENIE AKO INTELIGENTNÝ DOM, ALARM ALEBO EXTERNÉ TLAČIDLO.

Vedeli ste že k sekčnej bráne od WISNIOWSKI s pohonom METRO môžete získať až 5 ročnú záruku výrobcu? 

Záruka
EXTENDED CARE umožňuje predĺžiť štandardnú záruku na kompletní výrobok: automatická sekčná brána v továrenskej konfigurácií s pohonom METRO (záruka do 5 let) nebo MOTO (záruka do 3 let). Jedná sa o revoluční riešenie, ktoré zabezpečuje pohodlnejšie používaní výrobku značky WISNIOWSKI.

Výhody pre užívateľa:

 • 5 ročná záruka od výrobcu, firmy WISNIOWSKI
 • záruka na kompletný výrobok ako je sekčná garážová brána
 • odborná starostlivoť obchodného partnera
 • zvýšenie bezpečnsoti pripoužívaní zariadenia
 • pravidelna kontrola zariadenia (vyžadované sú 2 technické prehliadky)

Obchodný partner je povinný zaregistrovať prehliadku v počítačovom systéme výrobcu.

Ak sa chcete o nás a našich montážach dozvedieť sa viac jednoducho nám zavolajte, napíšte alebo nám zanechajte správu na: