Segmentová (sekčná) garážová brána UniPro

Garážová brána UniPro

Garážová brána UniPro od WISNIOWSKI

Segmentová garážová brána UniPro od WISNIOWSKI symbolizuje ticho a teplo v garáži. Brána predstavuje najkomfortnejšie riešenie pre Vašu garáž. Naše segmentové brány majú súčiniteľ „U“ zrovnateľný so súčiniteľom prestupu tepla aký majú viackomorové okna používaná v stavebníctve u nízko energetických stavieb. Tak nízke hodnoty sme schopní dosiahnuť vďaka panelom vlastnej konštrukcie vyplnených polyuretánovou penou a špeciálnym tesniacim systémom.

Charakteristika sekčnej garážovej brány UniPro od WISNIOWSKI:

 • 40mm panel vyplnených bezfreónovou polyuretánovou penou
 • konštrukcia z oceľových pozinkovaných prvkov
 • tesnenie po celom obvode
 • v dolnom paneli je namontovane tesnenie priliehajúce k podlahe
 • v hornom paneli je tesnenie priliehajúce k prekladu alebo tesnenie priamo na preklade
 • brána je k dispozícii v ručnej verzii alebo automatickej verzii s pohonom a možnosťou získania 5 ročnej záruky WISNIOWSKI
 • integrované zabezpečenie v prípade prasknutia skrutnej pružiny
 • poistka – keď brána narazí na prekážku, preruší sa chod a následne vráti späť do vrchnej polohy
 • voliteľné fotobunky umožňujú zastavenie brány v prípade že sa v priestore brány nachádza prekážka
 • bezdrôtové bezpečnostný senzor /v prípade verzie z prechodovými dverami/

Čo takto brána v krásnom červenom odtieni napr. RAL3000 ? Pre nás a spoločnosť WISNIOWSKI žiadny problém.

Funkčnosť s bezpečnosť

 1. Špeciálne profilované panely – (vnútorné, vonkajšie) zabraňujú priškripnutiu prstov v mieste ich spojenia aj v miestach montáže závesov a vstupných dverí.
 2. Zabezpečenie pri prasknutí lanka – chráni pred pádom krídla brány pri poškodení ťažného lanka.
 3. Integrované zabezpečenie – v prípade prasnutia skrutnej pružiny zaistí bránu pred jej pádom a tým ju maximálne zabezpečuje.
 4. Pevná konštrukcia – jedinečný proces tvarovania plechov je predpoklad skvelej pevnosti a odolnosti garážovej brány.
 5. Poistka proti nárazu – v situácii, kedy brána narazí na prekážku, preruší sa jej chod a následne pohon garážovej brány zaháji chod späť.
 6. Fotobunky – umožňujú zastavenie brány a spätný chod bránového krídla v prípade, že sa v dráhe krídla nachádza prekážka. (fotobunky sú voliteľným doplnkom brány)

Dizajn panelu

V celom sortimente sekčných garážových brán dôsledne uplatňujeme rovnaké konštrukčné princípy. Pevná a odolná konštrukcia zaisťuje, že brána odolá aj tým najextrémnejším podmienkam na pracovné prostredie. Špeciálne riešenia, ako napríklad originálny 40mm panel, v ktorom používame 5-vrstvový systém ohýbania plechu zaisťuje stabilné upevnenie prvkov. V hornej časti je namontované listové tesnenie. Vnútorná strana panelu je lakovaná vo farbe podobnej RAL 9002. Súčiniteľ prestupu tepla panelu Up=0,48W/m2.

Tepelná izolácia

Oceľové panely sú vyrobené z pozinkovaného plechu, plnené bezfreónovou tvrdenou polyuretánovou penou. Panely sú obojstranne potiahnuté vrstvou polyesterovej farby. V dôsledku toho získavajú veľmi dobré akustické  a tepelnoizolačné vlastnosti. Každá brána má systém pružných a odolných tesnení po obvode a medzi panelmi, čo výrazne zvyšuje izoláciu celej brány.

40mm-panel-unipro-garazova-brana

Presklenie pre garážové brány UniPro

Hliníkový panel bez prerušeného tepelného mosta s prehľadným akrylovým sklom bez predelov. V krídle brány je možné použiť maximálne jeden presklený panelom VISUAL. Dostupný je pre brány do rozmeru šírky So – 3000 [mm]. Presklený panel VISUAL nie je možné kombinovať s prechodovými dverami.

Presklený panel VISUAL

V garážovej bráne UniPro je možné použiť presklenie s hliníkovým panelom bez prerušeného tepelného mosta alebo s prerušeným tepelným mostom pre brány do šírky So <5250 [mm]. V paneli je použité dvojité akrylové sklo – hrúbka presklenia je 21mm. Bránu je možné vybaviť jedným preskleným panelom.

Presklený hliníkový panel

Garážový pohon METRO od WISNIOWSKI

Metro SMART io je pohon novej generácie. Harmonické spojenie výkonu, krásy a spoľahlivosti, navrhnutý v súlade s vymoženosťami najmodernejších technológií. Vznikol vďaka spolupráci značiek WISNIOWSKI a Somfy – svetového lídra v oblasti automatiky a riešení inteligentného ovládania domácich zariadení. Metro SMART io má výnimočné technické parametre uzavreté v tele navrhnutého v dizajnových štandardoch značky WISNIOWSKI. Je dodávaný v dvoch výkonových konfiguráciách rovnako ako pohon METRO 800N alebo 1000N.

Rozdiel pohonov METRO SMART io a METRO
Pohon METRO SMART io využíva technológiu pohodlné ovládanie brány pomocou aplikácie mobilného telefónu.

Diaľkové ovládanie

Vysielač PULSTAR umožňuje diaľkové ovládanie garážovej brány a naprogramovanie až 4 rôznych zariadení. Je vyrobený veľmi odolných materiálov, čo mu zaručuje vysokú životnosť a dlhodobú spoľahlivosť zariadenia.

Špecifikácia a základné vlastnosti pohonu METRO 800/1000

Pohon METRO 800 alebo jeho silnejšia verzia METRO 1000 sa vyznačujú niekoľkými vlastnosťami ktoré z neho robia moderný pohon pre segmentové brány.

 • JEDNODUCHÉ PROGRAMOVANIE  – LCD displej a možnosť konfigurácie mnohých parametrov
 • SYSTÉM OPTICKEJ OCHRANY – systém zaisťuje optimálnu ochranu v prípade, že sa v mieste pohybu bránového krídla objaví prekážka.
 • AMPÉROMETRICKÁ DETEKCIA PREKÁŽOK – ochrana proti preťaženiu v situácii styku spodnej hrany krídla s prekážkou zastaví bránové krídlo a následne ho vráti pohybom nahor do otvorenej pozície.
 • KOLEJNICA S TICHÝM OZUBENÝM REMEŇOM – zaisťuje tichú a plynulú prevádzku, čo je mimoriadne dôležité v spojení priestorov garáže a obytných priestorov.
 • RÁDIOVÉ SPOJENÍ RTS – Pohodlné ovládanie diaľkovým ovládaním s možnosťou ovládania ďalších 3 zariadení
 • AKUMULÁTOR PRE NOUZOVÉ NAPÁJÁJANIE – umožňuje otvorenie a zatvorenie brány v prípade výpadku napájania.
 • VSTAVANÉ SIGNALIZAČNÉ SVIETIDLO – osvetlí priestor garáže po aktivácií pohonu
 • MECHANICKÁ BLOKÁCIA PROTI VNIKNUTIU – blokuje bránové krídlo u zatvorenej polohe a zabraňuje neautorizovanému otvoreniu garážových brány.
 • MOŽNOST PRIPOJENIA DODATOČNÉHO OSVETLENIA, NAPRÍKLAD OSVETLENIE VJAZDU GARÁŽE.
 • MOŽNOSŤ OVLDÁDANIA Z EXTERNÉHO ZARIADENIE AKO INTELIGENTNÝ DOM, ALARM ALEBO EXTERNÉ TLAČIDLO.

Vedeli ste že k sekčnej bráne od WISNIOWSKI s pohonom METRO môžete získať až 5 ročnú záruku výrobcu? 

Záruka
EXTENDED CARE umožňuje predĺžiť štandardnú záruku na kompletní výrobok: automatická sekčná brána v továrenskej konfigurácií s pohonom METRO (záruka do 5 let) nebo MOTO (záruka do 3 let). Jedná sa o revoluční riešenie, ktoré zabezpečuje pohodlnejšie používaní výrobku značky WISNIOWSKI.

Výhody pre užívateľa:

 • 5 ročná záruka od výrobcu, firmy WISNIOWSKI
 • záruka na kompletný výrobok ako je sekčná garážová brána
 • odborná starostlivoť obchodného partnera
 • zvýšenie bezpečnsoti pripoužívaní zariadenia
 • pravidelna kontrola zariadenia (vyžadované sú 2 technické prehliadky)

Obchodný partner je povinný zaregistrovať prehliadku v počítačovom systéme výrobcu.

Ak sa chcete o nás a našich montážach dozvedieť sa viac jednoducho nám zavolajte, napíšte alebo nám zanechajte správu na: